Whatsapp

BLOG

İstanbul'da Konaklamak İçin Otel Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İstanbul'da Konaklamak İçin Otel Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

10Tem

İstanbul'da Konaklamak İçin Otel Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İster tatil, ister iş, ister başka bir sebepten olsun İstanbul’da konaklama ihtiyacınızı gidermek için otel seçimi yapmak oldukça önemli bir konudur. Özellikle hijyen ihtiyacının arttığı bu dönem de doğru oteli seçmek için titiz davranılması elzem bir hal aldı. Otelin Covid-19’a yönelik olarak aldığı önlemleri ve hijyen uygulamalarının yanı sıra  kalacağınız otelin türü, yer aldığı lokasyon, otelin ihtiyaçlarınızı karşılaması gibi pek çok detay sizin otel seçiminizi etkileyen önemli faktörler arasında yer alır. Peki İstanbul otel Avrupa yakası ve İstanbul otel Anadolu yakası seçenekleri arasından otel tercihinde bulunurken nelere dikkat etmelisiniz? Hadi hep beraber inceleyelim!  

Konaklamak İstediğiniz Otelin Konseptini Belirleyin
İstanbul’da konaklamak için otel tercihi yaparken ve İstanbul otel rezervasyon yapmadan önce yapmanız gereken şey; konaklamak istediğiniz otelin konseptini belirlemek. Kendinize sormanız gereken soru ise hangi konsepte sahip bir otelde konaklamak istediğiniz sorusu. Lüks bir otel mi konaklamak istiyorsunuz butik otel mi konaklamak istiyorsunuz? Şehrin merkezinde mi konaklamak istiyorsunuz? İş için konaklayacağınız çok lüks olmayan bir otel mi? Konaklama amacınıza uygun bir konaklama mekanı ve
otel seçimi yapmak hem bütçenizi yormaz hem de daha konforlu bir konaklama deneyimi yaşamanıza yardımcı olur. Arama motorunda konaklama amacınıza uygun otel araştırması yaparken istediğiniz arzuladığınız niteliklere göre arama yapmanız daha doğru sonuçlar elde etmenize yardımcı olur.

Konaklayacağınız Otelin Hijyen Koşullarının İyi Olmasına Dikkat Edin

Nasıl bir otelde kalmak istediğinize karar verdikten sonra karşınıza çıkan listede yer alan otellere yönelik yapılmış müşteri yorumlarını okumak; oteller hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için yardımcı olacaktır. Otelin benimsediği hijyen politikası, otel odalarının ne sıklıkla temizlendiği, vb. gibi unsurlar hakkında müşteri yorumları okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Konaklayacağınız Otelin Şehir Merkezine Yakın Olmasına Dikkat Edin!
İstanbul otelleri, şehrin dört bir yanında farklı farklı lokasyonlarda konumlandığı için tercih edeceğiniz otelin merkezi bir konumda yer almasına dikkat etmelisiniz. Otel araması yaparken lokasyon odaklı bir arama yapmanız, otelin çevresinde nelerin bulunduğunu ve ulaşım ağına yakınlığını öğrenmenize yardımcı olacaktır. Kadıköy oteller, Taksim otel gibi aramalar yaptığınızda otelin çevresinde yeme içme alanları, AVM, tarihi ve doğal güzellikler vb. gibi konularda bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca merkeze yakın ya da merkezi bir lokasyonda yer alan bir otel tercih ederek ulaşım konusunda zaman tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Otelin İmkanlarını İnceleyin
Konaklayacağınız otele karar vermeye başladınız, peki bu otel size ne gibi imkanlar sunuyor? Temel ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi karşılıyor mu? İhtiyaçlarınızı ve arzu ettiğiniz imkanları göz önünde bulunarak İstanbul otel seçeneklerini değerlendirmek işinizi daha çok kolaylaştıracak ve listenizi biraz daha daraltacaktır.

Odalar Yeterince Büyük Mü?
Ailenizle ya da arkadaşlarınız ile tatil yapmak için İstanbul’a geldiğinizde konaklama yeri tercihinde bulunurken uygun bir ücretin yanı sıra odaların da yeterli büyüklükte olması göz önünde bulundurmanız gereken önemli unsurlardan biridir. Bazı otel odalarında 3. yatağa hatta oturma alanı için bile alan bulunurken bazı odalar gerçekten konforsuz bir konaklama deneyimi yaşamanıza neden olacak kadar küçüktür. Geniş bir aileye sahipseniz ya da kalabalık bir arkadaş grubu iseniz apart, bağlantılı odalar, mutfaklı odalar,
süit odalara sahip otelleri seçmek size büyük  avantaj sağlayacaktır.

Comfort Suites Hotel’in ihtiyaçlarınız düşünülerek dizayn edilmiş 1+0, 1+1 ve 2+1 oda seçenekleri arasından sizin için en uygun oda seçeneğini tercih ederek konforlu bir konaklama deneyimi yaşayabilirsiniz. Bahçelievler’in merkezinde yer alan Comfort Suites’te ev konforu yaşatacak bir konaklama deneyimi sizleri bekliyor.