Whatsapp

BLOG

Otel Çeşitlerini Mercek Altına Aldık!

Otel Çeşitlerini Mercek Altına Aldık!

05Tem

Otel Çeşitlerini Mercek Altına Aldık!

Konaklama denilince aklımıza gelen ilk seçeneklerden biri olan oteller, konforlu olması ve sağladıkları imkanlar sebebiyle en çok tercih edilen konaklama yöntemlerinden biridir. İhtiyaçlarınız ve beklentilerinizi karşılayabilecek nitelikte pek çok otel mevcut. Peki siz konaklayabileceğiniz otel modelleri neler olduğunu ve ne gibi özelliklere sahip olduğunu biliyor musunuz? Bu yazımızda konaklayabileceğiniz otel modelleri sizler için derledik.

Resort Otel

Oteller ile ilgili sıklıkla duyduğumuz kavramlardan biri olan  resort oteller, hizmet kapasitesi yüksek olan ve en az 4 yıldıza sahip olan otel türüdür. Bu tür oteller deniz kıyısında olabileceği gibi, kayak merkezinde ya da şehir içinde konumlandırılmış olabilir. Tesis içerisinde spor salonu, havuz, masaj ve güzellik salonu, çocuk oyun alanları gibi pek çok imkan bulunmaktadır. Oda servisi, resepsiyon, havaalanına ulaşım gibi imkanları bulunan resortler, konaklama ücreti bakımından yüksek maliyete sahip.

Tatil Köyü

Zengin aktivite çeşitliliği ve farklı deneyimler yaşama sunan tatil köyleri, tesis içerisinde pek çok farklı aktiviteyi bir arada deneyimlemenizi sağlayan ve otel dışına çok fazla çıkmanıza gerek bırakmayan konaklama seçeneğidir. Hem konaklama hem de eğlence imkanı sunan tatil köyleri büyük tesislerdir. Genelde birkaç farklı ve birbiri ile bağlantılı olan yapıdan oluşmaktadır. Özellikle çocukları ile eğlenmek isteyen aileler için ideal bir seçenektir. Şunu söylememiz gerekiyor ki; tatilde biraz kafanızı dinlemek ve sakinliğin tadını çıkartmak istiyorsanız tatil köylerinden uzak durmalısınız.

Hostel

Çoğunlukla şehir merkezinde ya da şehir dışına konumlanmış olan hosteller, düşük bütçeli konaklama imkanı sağlayan bir konaklama seçeneğidir. Bütçeye uygun konaklama fırsatı sağlayan hosteller, küçük oteller olarak da nitelendirilmektedir.  Genellikle ranzalar ile dizayn edilen bu odalarda 6-10 kişi konaklayabilmektedir. Özellikle yurt dışında Inter Rail gezginleri tarafından tercih edilen bu odaları öğrenci yurtlarında yer alan odalara benzetmek yanlış olmayacaktır.

Bungalov- Bungalov Otel

Betonerme mimariye izin verilmeyen lokasyonlarda konaklama fırsatı sağlayan bungalovlar, değişik bir konaklama deneyimi yaşamanızı sağlayacaktır. Genellikle doğanın bir parçası olarak görünen, bungalovlar ahşaptan inşa edilmekte ve doğaya zarar vermemenin yanı sıra  çok fazla da dikkat çekmemektedir. Birbirinden bağımsız olarak konumlandırılmış bungalovların bütününden oluşan bungalov oteller, değişik bir konaklama deneyimi için kaçırılmayacak bir fırsat! Yatak alanı, oturma alanı, banyo ve tuvalet ve küçük bir mutfaktan oluşmakta. Doğa ile iç içe olabileceğiniz bu deneyimin maliyetli bir yöntem olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Apart Otel

Apartman ve villa şeklinde binalardan oluşan apart oteller, konaklamak için gelen misafirlerin kendi yiyecek ve içeceklerini getirdikleri tesislerdir. Diğer konaklama yöntemlerine göre daha uygun maliyetli olan apartlar, genellikle kalabalık grupların ve ailelerin tercih ettiği konaklama türüdür. Bir ya da birden fazla odası bulunan bu tesislerde salon, mutfak bulunmaktadır. Apartlar, klasik otel anlayışından farklı olarak mobilya ve mutfak eşyaları bulunan dairelerden oluşmaktadır. Kişi otelde konaklar gibi olmaktan ziyade normal ev yaşantısını sürdürebilmektedir. Kendi yemeğinizi yapabileceğiniz apartlar; sakin ve konforlu bir konaklama yöntemidir.

Motel

Ülkemizde pek yaygın konaklama yöntemi olmasa da yurt dışında sıklıkla tercih edilen konaklama yöntemlerinden biri olan moteller; şehirlerarası ya da ülkelerarası yolculuk yapan kişilerin, yorulduklarında dinlendikleri konaklama yerleridir. Sıcak, temiz, rahat konaklanabilecek biçimde dizayn edilmiş; kişinin duş alıp, uyuyabileceği, dinlenebileceği ve yemek yiyebileceği, lüksten ve gösterişten uzak olan bir seçenektir. Özellikle 60’li ve 80’li yıllarda tercih edilen moteller, gelişen teknoloji ve hızlanan yolculuk imkanı ile günümüzde çok fazla hizmet veren motel olmasa bulunmamaktadır.

İstanbul’un merkezi bir lokasyonu olan Bahçelievler’de yer alan ve  konforlu bir konaklama deneyimi yaşayabileceğiniz Comfort Suites Hotel, ev konforunda bir konaklama deneyimi yaşamanız için dizayn edilmiş odaları ile eşsiz bir konaklama deneyimi vaat etmektedir. Web sitemizi ziyaret ederek detaylı bilgi edinebilirsiniz.